logo


fotobanka

v současné době fotobanka obsahuje přes
10.000 fotografií ze 70 zemí světa

Fotografie tříděné podle zemí

Fotografie tříděné podle témat


aktuality

Ve fotogalerii jsou nové fotografie z násl.destinací: Karneval v Nice a festival v Mentonu, Island, Uzbekistán, Sardínie, Kuba , Moldavsko ,Spojené Arabské Emiráty, Jemen, Portugalsko ,Srbsko, Bělorusko , Jihozápadní Anglie , Dolomity , Irsko, Bosna a Hercegovina

Na mezinárodní fotografické soutěži HUMANITY PHOTO AWARDS, která se koná jednou za dva roky pod záštitou UNESCO, jsem v konkurenci 1641 fotografů ze 78 zemí světa, získal ocenění v kategoriích Architecture a Festivities .


Na cestovatelském festivalu GO KAMERA jsem vyhrál Cenu diváka a 1.místo v kategorii cestovatelské fotografie :-)


Český server magazínu National Geographic nedávno zveřejnil moji zkušenost s indickými zubaři :-) a deset dalších reportážíAKCE

V nejbližších dnech a týdnech můžete navštívit následující přednášky s promítáním diapozitivů:


  • 4.12.2018 v 19 hodin (slideshow Maroko) Lázně Bohdaneč

Profil autora

juraj kaman

Cestovatel, fotograf a publicista Juraj Kaman (*1970) se vydal na svoji první větší expediční cestu v roce 1997. Inspirován svými sny a touhou po poznání, stejně jako lákavými obrázky a příběhy jiných světoběžníků, vyrazil do Asie. Nikdy toho nelitoval. Zážitky z bezmála čtyřměsíčního putování po Íránu, Pákistánu, Indii a Nepálu zpracoval knižně pod názvem CESTA ZA SPLNĚNÝM SNEM. Cestopis vyšel v roce 1999, krátce poté, co odjel na dva měsíce poznávat blízkovýchodní Sýrii, Jordánsko, Izrael a Egypt. Přemíru duchovna a svéráznost zážitků z Východu průběžně prokládal cestami po Spojených Státech Amerických a Kanadě. Buddhistické Thajsko a Barma, které navštívil v roce 2001 spolu s Malajsií a Singapurem, rozšířily seznam jeho oblíbených destinací. Ačkoliv jeho cesty v posledních pěti letech vedly spíše po Evropě a severní Africe, na Asii nedá dopustit, a čeká na chvíli, kdy se do ní vrátí.


juraj kaman


Juraj Kaman získal za své snímky řadu ocenění. Za všechny jmenujme alespoň 1. místo v mezinárodní fotosoutěži organizované prestižním nakladatelstvím LONELY PLANET, dvounásobné vítězství v soutěži PHOTO TRAVEL pořádané časopisem NATIONAL GEOGRAPHIC a firmou OLYMPUS nebo 1. místo ve fotosoutěži HUMOR NA CESTÁCH. Autorovy cestopisné reportáže a fotografie se objevují na stránkách geografických i lifestylových periodik, jako např. Playboy, Penthouse, National Geographic, Koktejl, Lidé a Země, Země světa, Destinace, Sirius, Reflex, Xantypa, Exotika revue a dalších. Publikovány byly i v zahraničí. S autorem se můžete osobně setkat na některé z jeho diashow (cestopisné přednášky spojené s promítáním diapozitivů). Pokud máte o podobné promítání zájem, chcete se podívat na výstavu fotografií nebo sháníte atraktivní fotografie pro Váš projekt, neváhejte jej kontaktovat.


juraj kaman